Noworoczne postanowienia

Myślałeś, że ominie nas tutaj temat postanowień noworocznych?

Nie ma takiej możliwości!

 

Statystyki z roku 2021 pokazują, że aż 54,4 % Polaków ma postanowienia noworoczne przy czym najbardziej popularnym jest zwiększenie poziomu aktywności fizycznej, którą wskazuje 38%! Na drugim miejscu, z podobną liczbą wskazań bo 37%, pojawia się motywacja do oszczędzania pieniędzy, a  podium postanowień zamyka bardziej zdrowy i świadomy styl odżywiania, a jest to 32%.

 

Dla jednych ‘zwiększenie poziomu aktywności fizycznej’ będzie oznaczało po prostu zwiększenie ilości jednostek treningowych w skali tygodnia, miesiąca i roku, a dla wielu z nas oznacza to rozpoczęcie zupełnie nowej przygody! Co za tym idzie wyjście poza strefę komfortu!

 

Bardzo popularne stwierdzenie, ale co to tak naprawdę znaczy? Strefa komfortu to psychologiczna przestrzeń bezpieczeństwa, na którą składają się nasze przyzwyczajenia, nawyki i przekonania. Jej przekraczanie polega na doświadczaniu czegoś nowego. Zdaniem wielu, to właśnie za granicami tej strefy leży wszelka twórczość i rozwój – tak bardzo teraz pożądany.

Gdy przekraczamy strefę komfortu, pojawia się jednak lęk. Dobrze wiedzieć, że jest on nieodłącznym elementem zmiany, który przychodzi zawsze wtedy, gdy boimy się odnieść porażkę i gdy nie wiemy, co nas czeka “po drugiej stronie”. Dla każdego wyjście poza strefę komfortu będzie wiązało się z czymś innym. Może być to zmiana pracy, zmiana miejsca zamieszkania itp., lub po prostu wybranie się w nowe miejsce jakim jest np. klub fitness.

Niech pierwszy rzuci kamień ten kto nie miał obaw przed pierwszą wizytą na siłowni!

„Jak tam będzie? Ja tam nie pasuję! Na pewno będzie widać, że jestem nowy! Nie nadążę za współćwiczącymi! Ale w co się ubrać, czy tam panuje jakaś moda? Nie będę wiedział gdzie pójść i co robić! Aaaa może lepiej będzie jak odpuszczę, to nie dla mnie.”

O nie, nie, nie! Nie tędy droga! Nie pozostawaj w swojej strefie komfortu – wyjdź poza nią!

Jak pomóc sobie kiedy dopada nas właśnie taki lęk przed nieznanym? Pomoc leży po dwóch stronach – część pracy musisz wykonać Ty, a część pracy wykonamy My!

 

Zadania należące do Ciebie:

  1. Wyrób nawyk – w dużej mierze to właśnie nawyki rządzą naszym życiem. Na szczęście każdy nowy nawyk można wyrobić. Niech jednym z nich będzie dawka ruchu.
  2. Wyznacz cel – samo ‘będę ćwiczyć więcej’ nie wystarczy. Niech Twoim celem na początek będzie np. trening 2 razy w tygodniu i dopilnuj, aby na pewno on się odbył.
  3. Realnie oceń możliwości – oceń ile treningów tygodniowo jesteś w stanie zrobić. Nie planuj za wiele, ponieważ może okazać się, że czasowo nie jesteś w stanie tego wykonać i zamiast satysfakcji pojawi się frustracja.
  4. Wizualizacja – początki nie będą przyjemne. Złapiesz zadyszkę, będziesz mieć ‘zakwasy’, poczujesz duży dyskomfort w obrębie układu ruchu. Nie myśl o tym! Wyobraź sobie siebie samego zadowolonego po treningu lub po miesiącu, w którym udało Ci się wykonać wszystkie treningi, które zaplanowałeś lub więcej – wyobraź sobie sylwetkę.
  5. Nie zwlekaj – wymieniamy to zadanie jako ostatnie, ale jest niemal najważniejsze! Dodatkowo zadanie to po części Twoje, jak i nasze!

Do realizacji swoich noworocznych postanowień przystąp jak najszybciej. Nie czekaj, aż poprawi się pogoda lub zaopatrzysz się w odpowiedni strój – najlepiej już dziś umów się z samym sobą kiedy odwiedzisz siłownię lub wypełnij formularz na naszej stronie www, wtedy my skontaktujemy się z Tobą i umówimy Cię na pierwszy trening.

 

Nie zostaniesz z tym sam – pomożemy Ci zaczynając od najprostszych rzeczy! Powiemy co zabrać ze sobą, pokażemy Ci jak wygląda klub, ustalimy wspólny cel, doradzimy od jakiej formy treningu rozpocząć swoją drogę, umówimy na trening wprowadzający i będziemy ciągle wspierać Twoją motywację!

 

Teraz wszystko w Twoich rękach!

 

Wejdź w ten link, wypełnij formularz zgłoszeniowy i odmień swoje życie z Endorfiną:

https://endorfina-debica.pl/trenuj-z-nami/sprawdz-nas/

 

Czekamy na Ciebie! Twoją nową formę, sylwetkę, samopoczucie …

To czy się uda, zależy wyłącznie od Ciebie!

 

Klub Endorfina Fitness&Gym

ul. Głowackiego 17a Dębica

Tel: 739 521 647

Email: recepcja@endorfina-debica.pl

 
 

Subscribe to our newsletter