Zajęcia wydolnościowe, spalające tkankę tłuszczową

Każda osoba, która choć raz zaglądała do naszego grafiku zajęć grupowych, z pewnością zauważyła podział na zajęcia m.in. wydolnościowe, kształtujące, mentalne – ale co to tak naprawdę oznacza i czym różnią się poszczególne grupy zajęć? Wszystko wyjaśnimy!

Już dziś przybliżymy charakterystykę zajęć wydolnościowych i spalających tkankę tłuszczową, a przez najbliższe tygodnie pochylimy się nad innymi grupami – stay tuned.

Siedzący tryb życia, brak ruchu oraz złe nawyki żywieniowe spowodowały, że coraz więcej osób boryka się z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Zajęcia wydolnościowe, wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej to rodzaj treningu o wysokiej i średniej intensywności. Polega na wykonywaniu kombinacji ćwiczeń, które angażują wszystkie partie mięśniowe. Na treningu pojawia się duża liczba ćwiczeń cardio oraz ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Zajęcia mogą być prowadzone w sposób interwałowy gdzie przeplatane są krótkie okresy bardzo intensywnego wysiłku z krótkimi okresami umiarkowanego wysiłku.

Co ważne – na jednych zajęciach możemy spalić nawet do 1000 kalorii, a podwyższony metabolizm utrzymuje się od kilku nawet do kilkunastu godzin po zakończeniu treningu!

Jakie zajęcia wydolnościowe, spalające tkankę tłuszczową spotkasz w naszym klubie? Są to:
 TABATA – trening interwałowy
 ZUMBA – połączenie zajęć fitness z elementami tańca latynoskiego
 SPINNING – zajęcia na rowerkach stacjonarnych

Szczegółowe opisy ww. zajęć znajdziesz na naszej stronie www – link poniżej
https://endorfina-debica.pl/oferta/zajecia-fitness/

Pamiętaj, że do każdych zajęć można dołączyć w dowolnym momencie bez względu na poziom zaawansowania – każdy kiedyś zaczyna, a nasi instruktorzy pomogą Ci stawiać pierwsze kroki.

Do zobaczenia na sali fitness!

 

Klub Endorfina Fitness&Gym

ul. Głowackiego 17a Dębica

Tel: 739 521 647

Email: recepcja@endorfina-debica.pl