Jak się pozbyć cellulitu w domowych warunkach

Pozbycie się skórki pomarańczowej wymaga odrobiny cierpliwości, jednak stosując się do kilku prostych rad, możemy liczyć na zadziwiające efekty. Wiele z nas szukając odpowiedzi na pytanie, co jest dobre na cellulit, martwi się, że pozbycie się problemu musi kosztować fortunę. Nic bardziej mylnego. Domowe sposoby mogą być równie skuteczne co profesjonalne zabiegi, a przy tym nie nadszarpną budżetu. Co więcej, naturalne metody pozwolą wyrobić dobre nawyki, które uchronią nas przed cellulitem w przyszłości.

PONIŻEJ KILKA SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW NA WALKĘ Z CELLULITEM W WARUNKACH DOMOWYCH

 

Dieta

Nie ma co ukrywać – dieta jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na cellulit. To, co jemy, ma ogromny wpływ na wygląd i stan naszej skóry. Najważniejszą zasadą jest picie dużej ilości niegazowanej wody mineralnej. Ważne jest także regularne spożywanie 5 posiłków dziennie, najlepiej w odstępach 4 godzin.

 

Aktywność fizyczna

Racjonalna dieta połączona z aktywnością fizyczną jest pewnym sposobem, który pozwoli nam raz na zawsze pożegnać się z cellulitem. Najbardziej sprzyjająca jest aktywność podejmowana na świeżym powietrzu – dotleniamy w ten sposób cały organizm.

FUSY Z KAWY

Pierwszym krokiem naszej antycellulitowej pielęgnacji zawsze powinien być peeling. Złuszczenie martwego naskórka ułatwi substancjom aktywnym na wniknięcie w głąb skóry. W ten sposób każdy zaaplikowany kosmetyk zadziała lepiej, szybciej i skuteczniej.

  1. Zaparz sobie mieloną kawę, wypij (szkoda marnować!) i zachowaj fusy.
  2. Fusy rozprowadź na objętych cellulitem obszarach, wykonując delikatny okrężny masaż.
  3. Następnie spłucz fusy i nałóż balsam do ciała.
 

SOK Z CYTRYNY

Sok z cytryny wykazuje właściwości oczyszczające. Sok wyciśnięty z całej cytryny połącz z ¾ szklanki wody, najlepiej dodając pieprz cayenne.
Napój pij przynajmniej 2 razy dziennie.

 

Masaż aromaterapeutyczny

Stosując nacisk na tkanki podczas masażu, pozwalamy skórze pozbyć się nagromadzonych toksyn. Użycie odpowiednich olejków eterycznych, które wykazują działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, ujędrniające i poprawiające mikrokrążenie, wzmocni cały proces i pomoże holistycznie zadbać o neutralizację naszego nieestetycznego problemu.

 

Szczotkowanie na sucho

Zabieg szczotkowania na sucho jest bardzo skuteczny w walce nawet z najbardziej uporczywym cellulitem.

  1. Podczas szczotkowania zawsze kieruj się od stóp ku górze.
  2. Wykonujemy ruch w tym samym kierunku.
  3. Na początku stosuj delikatny nacisk, który powinnaś zwiększać podczas kolejnych zabiegów. W ten sposób pobudzisz przepływ limfy, dzięki czemu toksyny – główna przyczyna powstania cellulitu – zostaną usunięte.
 

Zimny prysznic

Nawet odpowiedni sposób zażywania kąpieli może pomóc nam pozbyć się tej uciążliwej dolegliwości. Bardzo skuteczne w walce z cellulitem jest naprzemienne polewanie miejsc nim objętych ciepłą i bardzo zimną wodą. Cellulit nie znosi niskich temperatur, dlatego zimny prysznic na koniec każdej kąpieli pomoże nam pozbyć się skórki pomarańczowej.

Niezależnie, czy zmagasz się z cellulitem już od dłuższego czasu, czy jesteś dopiero na początku przeciwdziałania skórce pomarańczowej, wdrożenie do codzienności nowych nawyków, pomoże Ci skuteczniej zatroszczyć się o ciało. Regularność w postanowieniach – to najlepszy sposób, by skutecznie pozbyć się cellulitu!

Subscribe to our newsletter