Trójbój siłowy

TOTALNA NOWOŚĆ W ENDORFINIE!

TOTALNA NOWOŚĆ W DĘBICY!

 

Już od 2 listopada startujemy z treningami TRÓJBOJU SIŁOWEGO w naszym klubie!

Dołącz do Nas i razem z Nami stwórz PIERWSZĄ W DĘBICY – SEKCJĘ TRÓJBOJU!

 

Treningi odbywać się będą na specjalnie przygotowanym, profesjonalnym sprzęcie i przebiegać będą pod okiem specjalisty w tej dziedzinie, trenera oraz czynnego zawodnika w trójboju, aktualnego Mistrza PolskiPatryka Chmury!

Jakie korzyści niesie za sobą dołączenie do sekcji i udział w treningach trójboju?

 • Bezpieczny start oraz treningi pod okiem trenera, podzielone na poszczególne etapy co przełoży się na szybsze i lepsze efekty,
 • Nauka i analiza prawidłowego wykonywania ćwiczeń m. in. przysiad ze sztangą, wyciskanie na ławce poziomej i martwy ciąg,
 • Indywidualnie przygotowany plan treningowy
 • Przynależność do grupy,
 • Nauka dyscypliny, samozaparcia i systematyczności,
 • Przygotowanie do udziału w zawodach.

Dzięki tak zbudowanej współpracy przestaniesz marnować czas na treningach i poznasz co to znaczy mieć cel treningowy.

 

Treningi trójboju siłowego przeznaczone są dla osób zarówno zaawansowanych, jak i dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie treningów siłowych.

 

Być może „trójbój siłowy” to dla Ciebie zupełna nowość? Na taką okoliczność również się przygotowaliśmy i zapraszamy do przeczytania materiału, który, mamy nadzieję rozwieje Twoje wątpliwości i zaspokoi ciekawość.

 

Trójbój siłowy to dyscyplina sportu, która zyskuje na popularności i wzbudza zainteresowanie wielu osób trenujących na siłowni, a zaliczana jest do gatunku siłowych. Jak sama nazwa wskazuje trójbój składa się z trzech ćwiczeń, wymagających dużej siły mięśni, pozwalającej podnosić spore ciężary, a są to:

 • Przysiad ze sztangą
 • Wyciskanie na ławce poziomej
 • Martwy ciąg

Podczas treningu trójboju doskonalona jest technika wykonywania ww. ćwiczeń poprzez wdrażanie szeregu dodatkowych tzw. ćwiczeń akcesoryjnych, których rolą jest poprawa słabych ogniw, które mogą ograniczać zakresy ruchów, stabilność ciała i jego poszczególnych części. Tylko poprawnie wykonywane ćwiczenia pozwolą na bezpieczny wzrost siły mięśni, a co za tym idzie zwiększanie wagi podnoszonych ciężarów tak, aby nie uszkodzić układu ruchu.

Wiele osób myli trójbój siłowy z kulturystyką, w końcu i tu i tu dźwiga się spore ciężary, jednak są to dwie zupełne odrębne dyscypliny. Przede wszystkim dzieli je sam cel wykonywania ćwiczeń.

Kulturyści mają na celu budowanie sylwetki, w tym rodzaju sportu liczą się przede wszystkim odpowiednio rozbudowane proporcje ciała i wyrzeźbione mięśnie, przy utrzymaniu jak najniższego poziomu tkanki tłuszczowej.

W trójboju siłowym celem jest podniesienie jak największego ciężaru, a wygląd i wyrzeźbione mięśnie są sprawą drugorzędną. Najważniejsza jest siła, gdyż im większe ciężary, tym lepszy wynik trójboju.

Obecnie mamy do czynienia z wieloma federacjami trójboju siłowego zarówno na poziomie międzynarodowym jak i krajowym.

W przypadku zawodów krajowych można wyróżnić Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego (PZKFiTS), a pierwsze Mistrzostwa Polski w trójboju odbyły się już w 1977 roku.

Natomiast na świecie największą federacją jest International Powerlifting Federation (IPF), która następująco określa zasady zawodów:

 • konkurencje przeprowadzane są w podziale na kategorie: ze względu na wiek: junior, senior, weteran; ze względu na klasę: mistrzowska klasa międzynarodowa, mistrzowska klasa krajowa, klasa I, klasa II, klasa III;
 • trójbój siłowy składa się zawsze z trzech tych samych ćwiczeń: przysiad ze sztangą, wyciskanie na ławce poziomej, martwy ciąg;
 • podczas każdego boju wykonywane są trzy podejścia, podczas których celem jest podniesienie jak największego ciężaru;
 • wyniki uzyskane w każdym boju są sumowane, co daje wynik całego trójboju;
 • zwycięzcą jest ten, kto w poszczególnej kategorii uzyska najwyższy wynik po zsumowaniu bojów.

Jesteś zainteresowany dołączeniem do sekcji i rozpoczęciem swojej przygody z trójbojem siłowym? Zgłoś nam swoje zainteresowanie w wiadomości prywatnej, a my umówimy Cię na konsultację z trenerem i pierwszy trening!

 

Zapraszamy do kontaktu:

Klub Endorfina Fitness&Gym

ul. Głowackiego 17a Dębica

Tel: 739 521 647

Email: recepcja@endorfina-debica.pl