WF inaczej

19.11.2022r

 

WF inaczej

 

Jesteś nauczycielem Wychowania Fizycznego?

Wiesz jak ważny jest ruch i chcesz zaszczepić wśród młodzieży miłość do sportu?

 

Jeżeli na wyżej wymienione pytania odpowiedziałeś twierdząco to zapewne wiesz, jak ważne jest urozmaicenie lekcji wf-u i pokazywanie wielu obliczy sportu, dlatego świetnie się składa, że czytasz ten post, ponieważ mamy coś dla Ciebie!

 

W tradycyjnym modelu lekcji wychowania fizycznego z reguły nie ma zbyt wiele miejsca na kreatywne działania. Schematyczność zajęć to jedna z przyczyn negatywnego stosunku młodzieży do przedmiotu, co z kolei przekłada się na rosnący z roku na rok poziom absencji na lekcjach WF-u.

 

My mówimy takiej sytuacji stanowcze NIE! I wychodzimy naprzeciw z pewną alternatywą.

 

 

 

 

Co ty na to aby przenieść lekcje z sali gimnastycznej do klubu fitness? Czy nie uważasz, że to świetny dodatek i aktywność „na czasie”?

 

Alternatywne lekcje WF-u są kluczem do aktywizowania zarówno tych osób, które na co dzień unikają aktywności, jak i tych, które nie przepadają za zaproponowanym przez nauczyciela rodzajem sportu. Ćwiczenia z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu sportowego uatrakcyjnią i zdynamizują lekcje, przynosząc wymierne korzyści zdrowotne. Proponując młodzieży treningi o zróżnicowanym stopniu trudności, zadbasz o wszechstronne doskonalenie ich sprawności fizycznej, co w dzisiejszych czasach ma szczególnie duże znaczenie.

Ten rodzaj aktywności ze względu na swoją atrakcyjność i prostotę może zainspirować młodzież również do ćwiczeń poza szkołą!

 

A chyba nie ma dla nauczyciela większej motywacji niż zaangażowani uczniowie?

 

Nie zwlekaj i skontaktuj się z Nami aby zapoznać się ze szczegółami oferty przeznaczonej dla szkół, ponieważ możliwości mamy kilka – możemy specjalnie dla Twoich uczniów zorganizować:

  • zajęcia grupowe fitness
  • instruktażowy trening na siłowni
  • lub możecie ćwiczyć we własnym zakresie i to Ty poprowadzisz trening z wykorzystaniem sprzętu siłowego.

 

Najważniejsze jest to, aby z wyprzedzeniem zarezerwować termin wizyty w naszym klubie i formy treningu.

 

Pamiętaj, że szkolna sala lub boisko to bardzo często jedyne miejsca, w których młodzież ma jakąkolwiek styczność ze sportem, dlatego zachęcamy do działania nieszablonowego i obiecujemy, że będzie warto!

 

Szczegóły w recepcji klubu:

Endorfina Fitness&Gym

 Dębica ul. Głowackiego 17a/4

 T: 739 521 647

 recepcja@endorfina-debica.pl